Jesteś tutaj: opieka-medcorp.pl > Odchudzanie > Ruch to podstawa

Bawełna organiczna w szafie

Ubrania bawełniane to podstawowe ubrania w szafie każdego. Wygodne, przewiewne, przyjemne w dotyku. Jednak nie zawsze bawełna użyta do ich produkcji powstała w oparciu o jej odpowiednią uprawę, co często odbija się na jakości materiału.
W takiej sytuacji można zdecydować się na kupowanie ubrań z bawełny organicznej. Proces jej powstania jest w pełni ekologiczny od momentu siewu po zebranie i całkowicie zgodny z zasadami natury, bez przyśpieszania go, bez chemikaliów, maszyn oraz wyzyskiwania pracowników zajmujących się uprawą cennego składnika. Skutkuje to tym, że bawełna ekologiczna nie jest narażona na pestycydy, które mogą być szkodliwe dla człowieka, nie tylko dla rośliny, ale nawet bez nawozów chemicznych. Organiczna bawełna musi być w pełni naturalnym produktem.
Po zebraniu bawełny, w zgodzie z jej naturalnym cyklem, można przejść do przetwarzania jej na włókna i materiały, z których zostaną wykonane koszulki, t-shirty, spodnie oraz inne elementy odzieżowe, które nosi się na co dzień i używa w czasie treningów.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby komentować.