Jesteś tutaj: opieka-medcorp.pl > Odchudzanie > Błonnik

Co daje codzienny trening?

Trudno zmobilizować się do rozpoczęcia codziennego treningu lub treningu w ogóle. Zawsze znajdzie się jakaś wymówka, brak czasu, jutrzejszy dzień, za wiele zadań. Jednak najczęstsza wymówką jest stwierdzenie, że taki trening niczego nie daje, że to za mało aby ciało było zdrowe. Nic bardziej mylnego.
Właśnie dzięki codziennemu treningowi można zachować zdrowie. Ćwiczenia – zarówno lekka gimnastyka, jak i wysiłek siłowy – poprawiają krążenie krwi i tym samym pracę wszystkich organów wewnętrznych. Jednocześnie szybsze krążenie może spowodować zmniejszenie ryzyka pojawienia się miażdżycy lub wysokiego cholesterolu.
Kolejną zaletą codziennego treningu jest wprawienie ciała i umysłu w stan odprężenia. Podczas ćwiczeń zapomina się o problemach, skupiając się na wykonywaniu kolejnych ruchów oraz na oddechu. W efekcie, obsesyjne myślenie na temat problemów mija i można spojrzeć na nie później z dystansem. Sprzyja to zmniejszaniu stresu, który w nadmiarze może powodować liczne choroby i schorzenia – układu pokarmowego, oddechowego lub nerwowego, odbijające się na życiu.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby komentować.