Jesteś tutaj: opieka-medcorp.pl > Odchudzanie > Pożyteczne witaminy

Przeciwutleniacze w herbacie

W herbacie można znaleźć również składniki, które sprzyjają bardzo mocno zdrowemu stylowi życia. Są to przeciwutleniacze, czyli substancje zwalczające wolne rodniki odpowiedzialne za starzenie się skóry oraz rozwój chorób nowotworowych. Im mniej ich w organizmie, tym dla niego lepiej.
Nie każda herbata radzi sobie z wolnymi rodnikami w takim samym stopniu. Najlepiej jako pomoc w pozbyciu się niechcianych substancji sprawdza się herbata czerwona oraz herbata zielona. W przypadku zielonej herbaty mówi się nawet, że właśnie w niej leży sukces dobrego zdrowia oraz małej zachorowalności na nowotwory wśród Japończyków. Wypijanie jednej lub dwóch szklanek zielonego naparu dziennie jest skuteczną pomocą i pozwala zadbać o zdrowie na najwyższym poziomie.
Smak samej zielonej herbaty nie każdemu odpowiada, jednak można znaleźć również herbaty z dodatkiem cytryny albo innego owocu, który czyni jej posmak bardziej znośnym. Jest to jeden z napojów, poza wodą, który warto włączyć do codziennego jadłospisu.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby komentować.