Jesteś tutaj: opieka-medcorp.pl > Kuchenne porady > Pieprz

Rozciągająca zabawa na piłce

Piłka do ćwiczeń jest świetnym sposobem na zapewnienie sobie dawki sportu każdego dnia. W Internecie, jak również na specjalnych zajęciach można poznać liczne ćwiczenia – brzuszki, rozciąganie kręgosłupa, ćwiczenia na nogi – które są wykonywane przy użyciu piłki gimnastycznej.
Piłka bardzo dobrze wpływa na kręgosłup. Leżenie na niej, robienie tzw. mostku z jej pomocą pozwala ja rozprostowanie kręgosłupa, jego uelastycznienie i sprawienie, że będzie prawidłowo służył i wyglądał. Jest to istotne przede wszystkim dla osób, które długo pracują przy biurku, w jednej pozycji i po pewnym czasie odczuwają dyskomfort spowodowany siedzeniem na fotelu.
Na piłce można również modelować pośladki, brzuch i uda, wykonując odpowiednie ćwiczenia fizyczne. Piłka jest dobrym rozwiązaniem dla tych, którzy nie lubią nadmiernego ruchu i pocenia się, ponieważ oferuje delikatne ćwiczenia. Jest również przydatna dla kobiet w ciąży, które dzięki nim mogą ćwiczyć mięśnie ud oraz miednicy, tak ważne podczas porodu. Własną piłkę można zakupić w sklepie internetowym. Źródło: http://zdrofix.pl/

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby komentować.