Jesteś tutaj: opieka-medcorp.pl > Gadżety > Winylowe miski

Wartościowy olej sojowy

Soja kojarzy się przede wszystkim z kuchnią azjatycką, chociaż od pewnego czasu jej popularność wzrasta również na polskim rynku. Dzieje się to za sprawą osób poszukujących jak najlepszych dodatków dla zdrowej diety. Soja, sosy sojowe lub mleko sojowe nie są już tajemnicą i bywają często wybierane. Rzadziej, choć jest to wielka szkoda, w kuchni znajduje się olej sojowy.
Olej sojowy ma znaczenie szczególnie w dwóch kwestiach – działa doskonale na psychikę oraz wspiera płodność. Są to zaskakujące właściwości, jednak właśnie z nich olej sojowy jest znany w Azji.
Zawarta w oleju lecytyna powoduje, że łatwiej jest opanować psychiczny stres, zrelaksować się, jak również wzmocnić pamięć i koncentracje. Przydaje się to szczególnie w chwilach wysiłku umysłowego w pracy oraz szkole.
Działanie na płodność powiązane jest ze znaną i cenioną witaminą E, która poza wsparciem układu krwionośnego odpowiada również za prawidłowe działanie układu rozrodczego. Z tego powodu olej sojowy polecany jest osobom z obojga płci.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby komentować.